SPIRITUEL KONTAKT -Træn at blive guided

SPIRITUEL KONTAKT

Træn at blive guided

Se for dig at du både har et internt sansesystem og et eksternt sansesystem. Det eksterne er det vi læser om i biologibøgerne, det vi kender fra den klassiske anatomi. Dét vi rent menneskeligt fortrinsvist udveksler energi med verden med.

Det interne system, er højereliggende og dybereliggende kræfter. Det er indre sansninger, informationsstrømme, og energier fra andre planer end det øjensynlige menneskelig lige foran næsen af os.

Den biologiske rumdragt vil gerne udregne, hvad der skal ske i fremtiden, så den bevarer kontrol. Den gør det ved at hente erfaringer og data fra fortiden, og den vil gerne lægge dem ud og hen over fremtiden. Det skaber midlertidig ro i nervesystemet. Men det skaber ikke momentum, passion, indre glæde, udvikling, kraft, nyskabelse, ideer eller aha oplevelser.

Vi udvikler og udvider ofte os selv, når vi støder på problemer, som den biologiske hjerne med dets nervessytem, ikke kan løse ud fra fortidens erfaringer. Vi skal ligesom møde en form for forhindring, som vi ikke kan springe over, før noget nyt kan gå igang. Først kommer et vist ubehag, og i ubehaget sker en sammentrækning af hele energien, hvorefter hjertet og den spirituelle udvikling kan melde sig ind i kampen og byde ind med noget helt nyt.

Spirituel kontakt bliver tit en gamechanger, en udviklingsform, som man måske slet ikke havde set komme, da man gik igang. Det bliver en dør at gå ind ad, som vil vise os muligheder, niveauer, adgange, visdom, et rent skattekammer af energi, alt sammen med det formål at støtte, guide, hjælpe, balancere, rense, heale og udvikle HELE energifeltet – HELE dig.

Forløbet “Spirituel Kontakt”, kommer dette efterår som noget helt nyt – og i et online format.

Formålet er i en smuk glidende bevægelse, at åbne for at du selv kan skabe denne forbindelse, i et trygt læringsrum opleve og erfare hvordan energien virker, få hjælp til at opdage de afgørede punkter og udviklingsskub, og skabe en ny (eller mere stabil) forbindelse, lære (sikkert endnu engang) at skelne imellem nervesystemets tryghedsrespons og reel guidance.

Kurset kommer i et intensivt format med 3 grundmoduler

Hver uge indeholder 3 lektioner:

  • Lydfil/videofil med bevidsthedtræning (10-20 min)
  • Lydfil/videofil med meditativ træning/guidance (hjælp) (10 min)
  • Live undervisning med mulighed for interaktion (foregår via zoom) (30-40 minutter)

Alt materiale bliver uploaded og samlet i simplero, så du til enhver tid kan gå tilbage og genhøre, eller arbejde mere i dybden med områder der kalder på mere opmærksomhed. Filerne kan downloades og gemmes, og du beholder adgangen i 12 måneder.

TRE OVERORDNEDE GRUNDMODULER

KONTAKT TIL DINE SPIRITUELLE GUIDER

Vi træner at skabe (eller forstærke) kontakten til dine spirituelle guider og til at finde de steder i dig, som er i stand til at modtage og arbejde med denne strøm.

21. September 16-16:30/17 Live via zoom / de efterfølgende to lydfiler/videofiler frigives i løbet af ugen

28. September 16-16:30/17 Live via zoom / de efterfølgende to lydfiler/videofiler frigives i løbet af ugen

5. Oktober 16-16:30/17 Live via zoom / de efterfølgende to lydfiler/videofiler frigives i løbet af ugen

ENERGETISK KONTAKT TIL KROPPEN OG DIN SJÆL

Træn at blive guided af din egne indre forbindelser, lær at læse energien, træn at skelne mellem nervesystem/hjerne og højere forbindelser

19. Oktober 16-16:30/17 Live via zoom / de efterfølgende to lydfiler/videofiler frigives i løbet af ugen

26. Oktober 16-16:30/17 Live via zoom / de efterfølgende to lydfiler/videofiler frigives i løbet af ugen

2. November 16-16:30/17 Live via zoom / de efterfølgende to lydfiler/videofiler frigives i løbet af ugen

SHAMANISME HVER DAG – ENERGETISK KONTAKT TIL STØRRE INTELLIGENS OG JORDENS KRAFT

Træn at kigge fremad og arbejde fremad i tid / et arbejde med tidslinjer.

Vi træner på dette modul at se/mærke det større formål, den højere guidance, vores kontakt til nuet og vores evne til at arbejde dels fremad i tid, dels at forbinde os til andre tidslinjer med andre muligheder, og til at skabe energetisk kontakt til de eksisterende energien, vi bevæger os i for tiden.

9. November 16-16:30/17 Live via zoom / de efterfølgende to lydfiler/videofiler frigives i løbet af ugen

16. November 16-16:30/17 Live via zoom / de efterfølgende to lydfiler/videofiler frigives i løbet af ugen

23. November 16-16:30/17 Live via zoom / de efterfølgende to lydfiler/videofiler frigives i løbet af ugen

Praktisk info

Forløbet foregår online, og du kan følge med hjemme hos dig selv. Du kan vælge at kigge med forsinket, og selv arbejde med processen, bruge de live sessioner (som bliver optaget) til at lade dig inspirere, og formentligt vil de spørgsmål du selv sidder med alligevel blive besvaret. Du kan også vælge at følge med direkte, og inteagere ind i gruppen og med mig. Vi starter den 21. september live kl 16:00 og så bliver ugens videoer lavet og uploaded i dagene der kommer. På den måde er materialet levende og aktivt, og er altså ikke produceret på forkant.

Vi starter 21. September. Der er 3 moduler a hver 3 uger. (uge 42 er ferie)

Normalpris 2500 kr incl moms

Efteråret 26 kommer med en introduktionspris på 1250 kr incl moms / der er plads til et mindre antal deltagere, da undervisning og materialet er aktivt og involverer dig.

Tilmelding efter først til mølle info@camillanymand.dk eller sms 27295988 (husk at opgive din mailadresse) 🙂

Du behøver ikke have en forudgående kendskab, det vigtiste er din interesse. Er du allerede trænet og igang, vil du kunne få en forfinelse og yderligere et skub i den rigtige retning.